Upravnici zgrada su postali nova armija u političkoj vojsci SNS-a. U zgradama koje su zauzeli oni obilaze stanare i od njih traže sigurne glasove za listu “Aleksandar Vučić – zato što volimo Beograd” (više…)
Prinudni besplatni rad nekada se nazivao kuluk. U položaju “sirotinje raje” (čak i kada nisu siroti) nalaze se privatnici u Srbiji. Ovaj “mali detalj” koji pokazuje da je u Srbiji na delu zapravo nešto što bi moglo da se nazove neoetatizam, ili neosultanizam, ili nekako slično (više…)
Zašto je Moskovljevićevo životno delo “Rečnik savremenog srpskohrvatskog književnog jezika” isečeno kao stara hartija (više…)
Vladavina prava (čoveka) pretvorena je u pravu vladavinu jednog čoveka. State captured (više…)
Učinak gradskih vlasti mogao bi se izraziti ovako: čuvali činovnike, žrtvovali građane. Opširnije rečeno, vlast se pod dirigentskom palicom Siniše Malog i Aleksandra Vučića uglavnom orijentisala na čuvanje privilegija zaposlenih u gradskoj upravi i s njom povezanih “spoljnih” struktura, dok je na interese običnih građana gotovo sasvim zaboravila (više…)
Duboko umešani u dnevnu politiku, ne samo policija već i celokupni aparat državne uprave, nisu bili u stanju da se posvete drugim segmentima razvoja države i društva, od socijalnog staranja i zdravstvene politike do dinamizacije poljoprivrednog sektora kao pretpostavke ubrzanog privrednog razvoja (više…)
Poslovanje javno-komunalnih preduzeća: manjak 250 miliona evra godišnje, subvencije 200 miliona evra godišnje, višak zaposlenih 15% (10.000), dug 220 miliona evra, docnje 150 miliona evra (više…)
U Srbiji se ne zna ko sve čini državu – ni koliko institucija niti koliko pojedinaca. Ne zna se tačno ni koliko država para uzme, ni koliko potroši, ni na šta, niti na koga potroši. Država Srbija, u jednoj rečenici, to je tamni vilajet (više…)
U evropskoj ekonomskoj istoriografiji put Srbije u 19. veku ocenjen je kao potpuni ćorsokak; situacija se ni danas nije mnogo promenila (više…)